توجه ویژه مدیران مراکز آموزشی به امر کیفیت بخشی در مدارس

توجه ویژه مدیران مراکز آموزشی به امر کیفیت بخشی در مدارس

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در همایش مدیران مدارس فومن گفت: در طی 3 سال آینده 6 هزار پرسنل در آموزش و پرورش استان گیلان بازنشسته خواهند شد.

فاضل فاضل نیای فومنی مدیر آموزش و پرورش فومن در همایش مدیران مدارس با بیان اینکه کار مدیر واحد آموزشی حمایت، تقویت و همکاری است و در واقع مدیر موفق کسی است که بتواند برای بهبود و کیفیت آموزشی با همکاری نیروهای خود، برای پیشبرد اهداف تعیین شده تلاش نمایند، گفت: مدیران واحد های آموزشی  علاوه بر دانش و معلومات در زمینه آموزش و پرورش و روان شناسی و تسلط بر روش ها و مهارت های عملی،باید به اندازه ی کافی با سیستم آموزشی آشنا بوده و دارای سابقه آموزشی باشند تابتوانند این ماموریت مهم و حساس را بدرستی درک کنند.

وی در ادامه با اشاره به انتصاب مدیران در سال تحصیلی جدید، گفت: شایسته سالاری تنها گزینه برای انتخاب و انتصاب مدیران است

مدیر آموزش و پرورش فومن در پایان به رعایت قوانین و مقررات، تسریع در پاسخ به بخشنامه ها و احترام به کارشناسان اداری را مورد تاکید قرار داد.

محمد امجدی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در جمع مدیران مدارس شهرستان فومن با اشاره به اینکه آموزش نیروی انسانی یکی از موارد بسیار مهم در راستای  کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی خواهد بود، گفت: باید نیروی های توانمندی داشته باشیم که کار آموزش به دانش آموزان را به درستی انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به شیوه نامه اجرای وزارت متبوع در خصوص شرط استمرار پست مدیریت در مدارس،گفت: تا پایان مرداد ماه سال جاری مدیران مدارس باید 10 دوره آموزشی را سپری نمایند که شامل 5 دوره به صورت آنلاین، 3 دوره به صورت تست سنتر و 2 دوره به صورت حضوری است که فرآیند قبولی در این دوره ها کسب 60 درصد امتیاز از مجموع خواهد بود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در طی 3 سال آینده 6 هزار پرسنل در آموزش و پرورش استان گیلان بازنشسته خواهند شد، افزود: 1450 فرهنگی شاغل  تا پایان سال جاری بازنشسته خواهند شد که در حال حاضر 27 هزار فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش استان در حال فعالیت هستند و در سال جاری 231 نفر از طریق آزمون استخدامی و 74 نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان به نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اضافه خواهند شد.

محمد امجدی در پایان به نقش و اهمیت مدیران و استفاده از ظرفیت اولیای دانش آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل مهمی که می تواند دانش آموز، اولیاء و مدرسه را به هم متصل و پیوند دهد، مدیر مدرسه است.

مهران حاجب رئیس اداره حقوقی، املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به عملکرد خوب شهرستان فومن در خصوص ثبت املاک، گفت: با پیگیری های مسئولان آموزش و پرورش در سنوات گذشته و حال حاضر، شهرستان فومن توانسته در خصوص ثبت اسناد مالکیت، مقام دوم در استان گیلان را به خود اختصاص دهد.

وی در ادامه به مواردی پیرامون ممنوعیت بکارگیری نیروی آزاد در مراکز آموزشی دولتی، پیشگیری از وقوع سرقت در مدارس، حمایت قضایی از همکاران و مسائل حقوقی، حقوق اداری و عمومی و قراردادهای خصوصی و دولتی اشاره کرد.

علی علیزاده معاون آموزشی آموزش و پرورش فومن در ادامه به شیوه نامه اجرایی و حذف تدریس مدیران مدارس در کلاس درس اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی 99-98 کلیه معاونین مدارس غیر از معاونین اجرایی موظف به حداقل 6 ساعت تدریس در کلاس های درس خواهند بود.

وی در ادامه به فعالیت 171 واحد آموزشی در شهرستان اشاره کرد و عنوان نمود: بیش از 12 هزار دانش آموز با استفاده از ظرفیت 1200 نیروی انسانی، فعالیت آموزشی را از اول مهر ماه آغاز خواهند کرد.

در پایان مدیران مدارس نقطه نظرات خود را بیان و مورد بررسی قرار گرفت