مدارس غیردولتی مصداق عینی مشارکت مردم بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

مدارس غیردولتی مصداق عینی مشارکت مردم بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

حمید آقاجانی رئیس مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه هم اندیشی موسسان مدارس غیردولتی شهرستان فومن با نمایندگان شورای موسسان مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: جایگاه تعلیم و تربیت مقدس است و مدارس غیردولتی باید این قداست را حفظ کنند.

حمید آقاجانی، صلاحیت حرفه ای و کیفیت بخشی مدارس را یکی از موثرترین راه های جذب مشارکت و ایجاد فضای گفتمان دانست واظهار داشت: هدف ما داشتن برنامه بسیار دقیق و محکم است و این هدف با همکاری، همراهی و همدلی همه همکاران پرتلاش محقق خواهد شد.

وی در ادامه به فعالیت آموزشی مدارس غیردولتی در استان گیلان اشاره کرد و گفت: 55119 دانش آموز در 916 واحد آموزشی غیردولتی در استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

رئیس اداره مشارکتهای مردمی اداره کل اموزش و پرورش استان گیلان در ادامه گفت: در شرایط فعلی موسسان غیردولتی کمک شایانی به آموزش و پرورش می کنند از این رو ما حمایت خود را در چارچوب قوانین، از مدارس و مراکز غیردولتی دریغ نخواهیم کرد.

گفتنی است شهرستان فومن دارای 23 مرکز آموزشی غیر دولتی با ظرفیت 1271 دانش آموز در سه مقطع تحصیلی در حال فعالیت اموزشی است که بر این اساس تعداد 738 دانش آموز در مقطع ابتدایی، 317 دانش آموز در دوره اول متوسطه و 216 دانش آموز در دوره دوم متوسطه در مدارس و مراکز غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند